Kirjastoauton aikataulu

Maanantai, pariton viikko

Haukantie, Koivisto 15.00 – 15.15
Apilisto, Karantie/Koivusaarentie 15.35 – 15.45
Ryttylä, Kylätie 16.00 – 16.20
Ryttylän koulu 16.25 – 16.55
Ryttylä, Saarisen kauppa 17.00 – 17.30
Ryttylä, Salen piha 17.35 – 18.20
Turkhauta, Mercarin piha 18.30 – 18.40
Hausjärventie/Kukkerintie 18.45 – 18.55
Hausjärventie/Lavinnontie 19.00 – 19.10
Oitti, Välikuja 4 19.25 – 19,35

Maanantai, parillinen viikko

Päivärinteentie 14.50 – 15.00
Erkyläntie 474 15.05 – 15.15
Erkylän kartano 15.25 – 15.35
Hellämäentie, Tantinkuja 16.00 – 16.10
Koivulammintie 16.15 – 16.25
Rajalantie 16.35 – 16.45
Monninlinja 250 16.50 – 17.05
Rahkosentie 17.15 – 17.35
Taavetinpolku 17.40 – 17.55
Kaskipellontie 18.00 – 18.15
Kotiharjuntie 18.20 – 18.30
 Hikiä, Vehkalukontie  18.50 – 19.00
 Hikiä, Hakahuhdintie  19.05 – 19.15
Hikiä, Karhinkulma 19.20 – 19.30
Hikiä, Karhinraitti 19.35 – 19.45
Kirkon p-alue 19.50 – 20.05

Tiistai, pariton viikko

Oitti, Vanha valtatie 14.55 – 15.05
Mommila, Poissintie/Rantakulmantie 15.40 – 15.50
Mommila, Lepistöntie/Mäki-Erkkiläntie 16.00 – 16.10
Mommila, Mommilantie 2206 16.15 – 16.25
Mommila, Kyläkirkontie. Jokinen 16.30 – 16.40
Mommila, entinen kauppa 16.45 – 17.00
Mommila, Annilantie/Patakalliontie 17.05 . 17.15
Haminankylä, Lempiöntie 389 17.35 – 17.45
Haminankylä, Lempiöntie 106 18.00 – 18.15
Haminankylä, keskusta 18.25 – 18.35
Lammintie/Kiveläntie 18.40 – 18.50
Lammintie/Rajakalliontie 18.55 – 19.10
Mommila, Järveläntie 15 19.15 – 19.25
Pursijärventie 282 (kesäpysäkki!) 19.30 – 19.40

Tiistai, parillinen viikko

Oitti, Vanha valtatie 14.55 – 15.05
Oitintie/Lepänojantie (kesäpysäkki) 15.15 – 15.25
Rutajärventie, Tuominen 15.35 – 15.45
Maitostentie 375 16.00 – 16.10
Sälinkääntie 800 16.40 – 16.55
Peuranpääntie, Katajisto 17.15 – 17.25
Kuruntie 410 17.35 – 17.45
Urpontie 55 17.55 – 18.05
Kalliontie 479 18.15 – 18.25
Oitti, Honkarinteentie 18.35 – 18.50
Oitti, Mäntykankaantie 18.55 – 19.10

Keskiviikko, pariton viikko

Kirjastoauton huoltopäivä

Keskiviikko, parillinen viikko

Ryttylä, Salen parkkialue 15.00 – 15.30
Turkhauta, Silmu 15.35 – 15.45
Turkhaudantie 149 15.50 – 16.05
Saarentie 123 16.15 – 16.25
Saarentie 314 16.30 – 16.45
Uusitie 55 16.55 – 17.05
Puujaantie 696 17.10 – 17.20
Puujaantie 495 17.25 – 17.35
Hongistontie 17.40 – 17.55
Eskon koulu 18.05 – 18.20
Hikiä. Kalkeentie 18.25 – 18.40
Kalliontie 869 18.50 – 19.00
Kalliontie 1063 19.05 – 19.15
Halkomäentie, Keskitalo 19.20 – 19.30
Kalliontie, Jussila 19.35 – 19.40
Kalliontie, Kuumola 19.45 – 19.55
Hikiä, Kangasvuokontie 20.00 – 20.15

Torstai

ajetaan vain koulupäivinä

Päiväkoti Seikkailunystävät 8.10 – 8.25
Hikiän päiväkoti 8.30 – 8.45
Kirkonkylän päiväkoti 8.55 – 9.10
Ryttylän koulu 9.30 – 12.50
Ryttylä kylätalo 13.00 – 13.45

Perjantai, pariton viikko

ajetaan vain koulupäivinä

Huvijärventie 7   7.50 – 8.00
Päiväkoti satumetsä 8.35 – 8.45
Päiväkoti satumaa 8.50 – 9.00
Monnin koulu 9.05 – 10.30
Eskon koulu 11.00 – 13.00
Oitti, Kaaritie 13.10 – 13.25

Perjantai, parillinen viikko

ajetaan vain koulupäivinä

Huvijärventie 7 7.50 – 8.00
Monnin päiväkoti 8.40 – 9.00
Monnin koulu 9.05 – 10.30
Eskon koulu 11.00 – 13.00
Oitti, Kaaritie 13.10 – 13.25

 


OLIKO SISÄLLÖSTÄ APUA?

Kyllä 2 Ei 1 Kyllä 2 Ei 1