Kunnanjohtaja

Hausjärven kunnanjohtajana työskentelee 1.11.2016 lukien VTM Pekka Määttänen.

Aiemmat kunnanjohtajat

Hausjärven kunnanjohtajana ovat aiemmin olleet:

vt.HM Aleksi Heikkilä, kunnanjohtaja 1.7.2015 – 31.10.2016

HM Päivi Terävä, kunnanjohtaja 1.3.2007-30.6.2015

Yliopp. Hannu Mäkelä, kunnanjohtaja 1.12.1995-28.2.2007

YTM Veikko Lehikoinen, kunnanjohtaja 20.2.1968-30.11.1995

Sosionomi Pertti Laesterä, vt. kunnanjohtaja 1.11.1967-20.2.1968

VTM Aulis Aaltonen, kunnanjohtaja 1.11.1959-31.10.1967

Hausjärven kunnanjohtajan virka perustettiin valtuuston päätöksellä 9.6.1959 (14 §).


OLIKO SISÄLLÖSTÄ APUA?

Kyllä 0 Ei 2 Kyllä 0 Ei 2